SI TA BËSH BURRIN TË LUMTUR KUR AI ËSHTË LARG SHTËPISË!!

Burri jot nuk kërkon nga ti asgjë të veçantë, po ai kërkon nga ti të përkujdesesh për disa gjëra të thjeshta që do të...

DUA QË DHEMBJEN TA NDJEJMË NE TË DY BASHKËRISHT!

Burri e shoqëronte gruan në dhomën e lindjes, e kur e pa se ajo ndjen dhembje, e vendosi dorën brenda gojës së saj,...

DIVORCI DHE DISPOZITAT E TIJ

Falënderimi i takon vetëm se Allahut i Cili na mundësoi që ta shijojmë ëmbëlsinë e imanit. Atë e falënderoj dhe lavdëroj dhe prej Tij...

DIALOGU MES DY BASHKËSHORTËVE

Burri i tha gruas në shaka: A ka burrë më të bukur se sa unë?! Ajo .. heshti, e pastaj tha: Nuk e di!...

A E DINI SE CILI ËSHTË BURRI MË I MIRË!!

Burrë i mirë është ai, i cili ia zëvendëson gruas së tij pikëllimin me buzëqeshje! Burrë i mirë është ai, i cili i shërben...

E TËRA NGA TI QË KËRKOHET ËSHTË GRUAN MOS TA LËNDOSH

Ti, kur e vendos kokën tënde mbi jastëk, fle, kurse ajo, kur e vendos kokën e saj mbi jastëk, mendon se çfarë të gatuan...

SINQERITETI I BËN NJERËZIT TË NA I FALIN GABIMET!

Burri u kthye shumë vonë në shtëpi. Jashtë kishte pirë alkool dhe ishte dehur, dhe në këtë gjendje e bëri copë-copë një enë të...

DISA FJALË DREJTUAR MJEKËVE DHE TË SËMURËVE

Falënderimi i takon vetëm se Allahut që na bëri musliman dhe na dalloi nga jobesimtarët. Falënderimi i takon vetëm se Allahut i Cili na...

SI T’IA PËRFITOSH ZEMRËN GRUAS!!

1. Gjatë hyrjes në shtëpi fillo me selam! I Dërguari i Allahut, lavdia dhe paqja e Allahut qofshin mbi të, thotë: “Betohem në Zotin...

VAJZA JOTE ËSHTË BËRË GRUA, A E BESON?

Ekziston një ditë, një moment, një çast, kur çdo baba dhe nënë e paramendojnë se është i largët dhe besojnë, se nuk do të...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,052AbonentëAbonohu

Postimet e fundit

NDARJA E VËRTETË

MOS FOL PËR…!

MEDITO