PESË GJËRA QË DUHET T’I KUPTONI NË JETËN E JUAJ

Kuptoni këto pesë gjëra në jetën e juaj!1. Nëse të vdes babai, vdes këshilla!2. Nëse të vdes vëllai, thyhet e djathta yte! ...

MOS E AKUZO DYNJANË PËR VEPRIMET E TUA!

Shokun për të cilin po flet se të tradhtoi .. në fakt ai është “zgjedhja jote”. Kjo dashuri e rrejshme që të bëri të...

DEDIKUAR TË SPROVUARVE DHE TË PIKËLLUARVE

Allahu krijoi jetën dhe vdekjen, për t'i provuar njerëzit se kush prej tyre do të veprojë më mirë, kurse besimin në caktimin e Allahut...

REALITETI YNË ËSHTË PËR MJERIM !

1. Përkujdesuni për fshehtësitë e juaja, janë disa që i përhapin ato që të tjerët të qeshen me ty!! 2. Gjysma e botës e jetojnë...

NUK MJAFTON !!

Nuk mjafton vetëm që ti shkruajmë idetë dhe nuk mjafton vetëm që të mahnitemi me to, sepse gjendja në tokë nuk ndryshohet pa punë...

KUR NDJEHEM MIRË!!

Ndjehem mirë.. kur e largoj shikimin nga fotot lakuriqe, apo nga pamjet e fëlliqura, sepse unë e ndjej se Allahu më shikon në fytyrë!...

KULMI I ÇDO KULMIT TË JETËS!

Jeta më mësoi që ta bëj zemrën time qytet, ku shtëpitë e tij janë dashuria, dhe rrugët e tij, janë falja dhe toleranca.Jeta më...

DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT

1. Kur është në sexhde dhe e ndjen se është afër Allahut.2. Kur e përfundon provimin e tij të fundit.3. Kur zgjohet nga gjumi...

GJYSH, ÇFARË DOBIE KA NË LEXIMIN E KURANIT!!

Jetonte një plak, së bashku me nipin e tij të vogël, me një fermë në mal! Plaku e kishte traditë të ngrihej herët në...

TI DHE AJO, MEDITONI KËTO FJALË (1) !

1. Deshe a refuzove, ekziston një person në jetën tënde, ku për të nuk vlejnë ligjet sikurse për të tjerët! Zemërohet dhe ti je...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,218AbonentëAbonohu

Postimet e fundit