POROSIA E PRINDIT PËR BIRIN E POSAMARTUAR

O biri im, dije se lumturia e shtëpisë tënde do të varet nga dhjetë cilësi që duhet t'ia japish gruas tënde. Prandaj mësoi nga...

GRUAJA I PËRNGJAN NDËRTESËS!

Gruaja para martesës mbështetet mbi shtylla të shumta në jetën e saj. Shtylla e parë mundet të jetë familja e saj, shtylla e dyta...

SI T’IA BËSH FAMILJES GRUAN TËNDE TË DASHUR?!

Çështja e gruas dhe familja e burrit të saj me kalimin e viteve ende vazhdon të jetë një ndër problematikat që ballafaqohen me të...

PREJ CILËSIVE SË GRUAS SË NDERSHME

Gruaja e ndershme është prej dhuntive të Allahut ndaj njeriut. Na ka sqaruar i dërguari yne Muhamedi alejhi selam se në cfarë baza duhet zgjedhur...

E FILLOI NAMAZIN NË MOSHËN SHTATËVJEÇARE!!

Rrëfehet se një francez, i cili e kishte pas pranuar islamin, e kishte një djalë gjashtë vjeçar. Ditën kur i mbushi të shtatat, prindi,...

Letra e një vajze, shkruar djalit i cili tentonte ta mashtrojë

O vëlla, nëse të dukem princeshë në syrin tënd, më lejo të shoh kalorës Arab... Më lejo të besoj se ende burrëria...

MOSRESPEKTIMI I PRINDIT NDAJ FËMIJËS

Çdo ditë dëgjojmë dhe shohim pamje dhe forma të ndryshme të mosrespektimit të prindërve nga ana e fëmijëve të tyre, kështu që çdo herë...

ANKESA E NJË GRUAJE TEK ZOTI I SAJ!!

Zoti im.. urdhërove të martohem, mirëpo unë nuk jam e lumtur me burrin tim!! Ai nuk i kupton kërkesat e mia dhe nuk i...

DALLIMI MES – AI DHE AJO –

- Ajo: E lind fëmijën e saj me sa vështirësi dhe, pas një jave, e gjen të qëndron e ngritur, e duke e mbajtur...

KUSH ËSHTË MË E PASUR, NËNA IME APO NËNA JOTE!!

- Një ditë nga ditët, një nxënëse e pasur iu drejtua shoqes së saj të varfër, dhe i tha: Nëna ime e bleu një...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,052AbonentëAbonohu

Postimet e fundit

NDARJA E VËRTETË

MOS FOL PËR…!

MEDITO