A DO TA SHOHËSH DYNJANË PAS VDEKJES TËNDE!

Nëse do ta shohësh dynjanë pas vdekjes tënde, shikoje dynjanë pas vdekjes së dikujt tjetër! Nëse e mediton se si të dashurit i harrojnë të...

KUJDES .. !

Mos lejo që dynjaja të vjedh prej teje këto pesë gjëra:1. Momentin më të sinqertë me Allahun.2. Respektimin e prindërve. 3....

PSE VAZHDONI TË QANI PËR TË NJËJTËN GJË?!

Një ditë nga ditët, një i mençur u ul në mesin e njerëzve dhe filloi tua rrëfejë disa shaka. Të pranishmit, të gjithë u...

TREGU I JETËS!!

Një ditë prej ditëve hyra në tregun e jetës dhe vërejta gjëra të çuditshme! Pash zemra që shiten dhe mendje që blihen! Gjeta ndjenja...

POZITA E MORALIT TEK GJENERATAT E ARTA 1/3

Jahja ibn Muadh Rrazi, Allahu e mëshiroftë ka thënë: "Morali i keq është një gjë që e dëmton besimtarin dhe nuk i bën dobi...

MOS E ZEMËRO ATË QË E KE MË TË SHTRENJTË

- E zemëroi nënën e vet dhe i thonte vetes “nesër do të sillem mirë me të”, mirëpo ajo ndërroi jetë para se të...

MOS HARRO SE TI JE SHËMBËLLTYRË PËR TJETRIN !

Bëhu shëmbëlltyrë e mirë për të tjetrin! Bëhu që çdokush kur të sheh të shpreson të jetë si ti. Mos i fol tjetrit për besim, po...

KUR FLET ME ALLAHUN

Dijetari Dr. Salih el Megamesi, Allahu e ruajt, thotë: Kur flet me Allahun, nuk ke nevojë ta mbushësh saldon e celularit tënd. Nuk je...

MOS E AKUZO DYNJANË PËR VEPRIMET E TUA

Shokun për të cilin po flet se të tradhtoi... në fakt ai është zgjedhja jote. Kjo dashuri e rrejshme që të bëri të qash nga...

CILËT JANË SYTË E BUKUR

Sytë e bukur; Nuk janë sytë e zinj. E as nuk janë sytë e kaltër. E as nuk janë sytë e gjelbër. ...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,029AbonentëAbonohu

Postimet e fundit