GJUHA NGA MJALTI DHE GJUHA NGA UTHULLA!!

Ishin dy njerëz, fqinjë i njëri-tjetrit me dyqan, ku njëri prej tyre shiste mjaltë e tjetri shiste uthull. Për çudi ai që shiste uthull...

UDHËZIME PËR LUMTURINË TËNDE

Shiko rreth teje do të gjesh lumturinë tënde. Njeriu nga natyra e tij shikon shumë, nuk kam për qëllim dëshirat dhe shpresat, por shikimin...

XHAMI I DRITARES SË PLUHUROSUR!!

Burri me gruan u shpërngulën në shtëpinë e re, dhe në mëngjesin e ditës së parë, duke e ngrënë mëngjesin e parë, gruaja tha: ...

SI T’I SHLYEJ GJYNAHET E MIA!!

Në vazhdim do i cekim disa adhurime, të lehta dhe të përditshme, mirëpo me peshë të madhe, ngase ato i shlyejnë gjynahet dhe kjo...

TREGU I JETËS!!

Një ditë prej ditëve hyra në tregun e jetës dhe vërejta gjëra të çuditshme! Pash zemra që shiten dhe mendje që blihen! Gjeta ndjenja...

KOHA KUR PRANOHEN LUTJET

1. Në sexhde. 2. Pas uljes së fundit në namaz ( teshehudit të fundit ) dhe para daljes prej namazi ( para selamit )....

MOTËR KUJDES NGA KJO DASHURI!

Ki kujdes nga dashuria që i verbëron sytë! Ki kujdes nga dashuria që shejtanin e kënaq! Ki kujdes nga dashuria që nuk është i...

MOS E LUT ASKËND, PO JI KRENAR ME VETEN!

Mos ia sjell me tepër se dy herë dhe mos vazhdo t’i dërgosh mesazhe “ku je”, “jam pikëlluar për ty”! Mjafton t’ia dërgosh një...

LODHJA E SHPIRTIT

Shejh Muhamed Husejn Jakupi, Allahu e ruajt, thotë: Nga njerëzit ka asi lloji që vjen dhe thotë: Ndjehem tepër i lodhur.Kur e pyet se...

NATA KU NË TË NUK THIRRET EZANI I SABAHUT!

A e di se kur është ajo natë ku në të nuk thirret ezani i sabahut?! O biri i Ademit, përgatitu për atë natë...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,072AbonentëAbonohu

Postimet e fundit