A E DINI SE CILI ËSHTË BURRI MË I MIRË!!

Burrë i mirë është ai, i cili ia zëvendëson gruas së tij pikëllimin me buzëqeshje! Burrë i mirë është ai, i cili i shërben...

PSE TË MARTOVA!!

Pse të martova?! A e di se pse të martova?!  Të martova, sepse ti ishe tjetër në sytë e mi, ti dallohej nga gratë...

MOS E BËJ GRUAN TË QAN!!

Një ditë nga ditët burri e bëri gruan të qan .. Ajo shikoi kah ai, dhe ai ishte duke lozur me fëmijën e vet...

MOTËR, KY DUHET TË JETË PRINCI I ËNDRRAVE TUA!!

Ai nuk i përshëndet vajzat për dore, e fal namazin dhe e mëson Kuranin. Agjëron me agjëruesit dhe shoqërohet me njerëzit e mirë. Ai...

DOBITË E MARTESËS

1. Martesa është synet i vërtetuar nga i Dërguari i Allahut, lavdia dhe paqja e Allahut qofshin mbi të. 2. Martesa jep qetësi shpirtërore...

PREJ KUR ËSHTË BËRË KURBAN BAJRAMI PROBLEM PËR NJË FAMILJE!!

Prej atëherë kur emri i tij është shndërruar nga kurban bajram në bajramin e madh! Prej atëherë kur therja e kurbanit është bërë traditë...

DISA FJALË DREJTUAR MJEKËVE DHE TË SËMURËVE

Falënderimi i takon vetëm se Allahut që na bëri musliman dhe na dalloi nga jobesimtarët. Falënderimi i takon vetëm se Allahut i Cili na...

MARTESA KA NEVOJË PËR GOMË QË FSHIN!!

Pasi që u martua i biri, prindi shkoi ta bekon në shtëpinë e tij. Pasi që u ul, kërkoi nga ai ta sjell një...

CILËSITË E GRUAS SË KEQE

Nga cilësitë më të dalluara të gruas së keqe janë: 1. Grua dominuese. Gruaja dominuese është ajo grua e cila e anashkalon prezencën e...

PSE TË VJEN TURP TË SILLESH ME GRUAN ASHTU?!

Pse kur burri ia hap gruas së tij derën e makinës, shikohet si të jetë i dobët?! Pse kur burri e merr një karrige...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,052AbonentëAbonohu

Postimet e fundit

NDARJA E VËRTETË

MOS FOL PËR…!

MEDITO