MUAJI DHULKADE -15 RREGULLA DHE DOBI

Muaji Dhulkade është i njëmbëdhjeti me radhë në kalendarin hixhri. Është quajtur me këtë emër, sepse pushonin nga luftërat, betejat dhe luftimet (shkaku...

RESPEKTI I NËNËS ME SËMUNDJE MENTALE

Ky është një tregim i vërtet dhe shumë prekës të cilin na e rrëfen një mjeke muslimane e cila thotë: Një ditë në ordinancën time...

GRUAJA QË E FEJOI BURRIN E SAJ NGA ZOTI I SAJ

Ishte një grua e cila e donte burrin e saj nga thellësia e zemrës së saj edhe atë e donte shumë. Frikohej se do...

DASHURIA E VËRTETË!!

E pyeti gruaja e sëmurë burrin e saj, se ajo nëse vdes sa do pres ta martojë tjetrën pas saj? Burri i tha: Deri sa...

AJO ËSHTË MBRETËRESHË

Është një rrëfim i vërtet, të cilin na e rrëfen një mjek musliman prej Arabisë Saudite, ku një periudhë të jetës së tij e...

UNË JAM FEJA!

Një ditë nga ditët, burri u nis për në një udhëtim me makinë së bashku me gruan dhe fëmijët dhe rrugës e vërejti një...

FEJESA E NJË VAJZE DHE KAFEJA E HIDHUR

Ishte një vajzë shumë e bukur dhe e pamartuar, jo se nuk kishte oferta për martesë, ata që i propozonin martesë ishin të shumtë...

MARTESA KA NEVOJË PËR GOMË QË FSHINË

Pasi që u martua i biri, prindi shkoi ta bekojë në shtëpinë e tij. Pasi që u ul, kërkoi nga ai ta sjellë një...

FEJESA E VAJZËS SË BUJKUT

Një i ri shkoi t’ia kërkojë bujkut dorën e vajzës së tij të bukur. Kur shkoi te ferma e tij, bujku e shikoi dhe...

HALIME, ALLAHU TË MËSHIROFTË!

Një motër myslimane franceze e cila emigroi për hir të Allahut, ndërroi jetë këto ditë. Kjo motër myslimane u sprovua me sprova të ndryshme dhe...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
641NdjekësitNdjek
1,920AbonentëAbonohu

Postimet e fundit