ATA QË HESHTIN, HESHTIN ME ARSYE!

Çdo i heshtur s’do të thotë që është i pamundshëm të kundërshton! Ka prej tyre që heshtin që mos t’i lëndojnë të tjerët. Ka...

ATË QË NA MËSON JETA ËSHTË THESAR I ÇMUAR

- Të menduarit e tepërt për të ardhmen; është vrasësi i parë i lumturisë tënde! - Gjumi i lehtë pasi të mësosh diçka të...

MOS I MBYLL DYERT E ZEMRËS TËNDE !

Do të vjen një ditë nga ditët! Dhe do të takosh atë që ta mbron zemrën. Dhe që frikohet që loti mos të pikon...

NJIHE PERSONALITETIN TËND NËPËRMJET KËTIJ TREGIMI!!

Ishte një njeri i cili merrej me peshkim, e si zakon e kishte që të peshkon natën, dhe një mëngjes, në kohën e agimit...

KATËR GJËRA QË NUK I KE DITUR!

- Katër gjëra e sëmurin trupin: 1. Të folurit e tepërt. 2. Gjumi i tepërt. 3. Të ngrënit e tepërt. 4. Bërja e marrëdhënieve...

EDUKOJE SHPIRTIN ME KËTO URTËSI!

Zëri i qetë është më i fortë se sa të bërtiturit!Morali dhe edukata e mundin paturpësinë.Modestia e mposht mendjemadhësinë. Respekti ia tejkalon...

KUR ËSHTË SHPIRTI I KËNAQUR!!

Ishte një njeri i varfër, i cili kujdesej për nënën, gruan, dhe fëmijët e vet, dhe njëkohësisht punonte si shërbëtor tek një pasanik. Ishte...

TË DHËNA TË VËRTETA

1. Shumica e njerëzve polemizojnë për të provokuar e jo për t’u bindur! 2. Personat që vuajnë nga mangësia në vetëbesim zakonisht përpiqen që...

PSE TË ZEMËROHESH?!

Mos u zemëro e të thuash: Unë jam i pikëlluar.. ka të tjerë që janë në pikëllim më të rëndë se ti! Mos u...

NËSE DO QË TË JETOSH I LUMTUR!

Nëse do që të jetosh i lumtur, pastroje zemrën tënde nga urrejtja. Dhe mendjen tënde nga dëshpërimi. Dhe jetoje një jetë të thjeshtë dhe...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,360AbonentëAbonohu

Postimet e fundit

HIPOKRITËT

MEDRESEJA E NATËS