MOS U TURPËRO NGA ZEMRA JOTE E MIRË!!

Bëhu me Allahun i drejtë. Dhe me njerëzit korrekt. Me shpirtin i fortë. Me të varfrit bujar. Me fëmijët i mëshirshëm....

NËNTËMBËDHJETË KËSHILLA PËR JETË MË TË LUMTUR !!

1. Martoje personin e përshtatshëm, ai 90% do të jetë sebepi i lumturisë apo pikëllimit tënd!2. Punoje profesionin që e do dhe që e...

I ÇMENDUR ËSHTË AI QË MENDON SE NJERËZIT NUK FLASIN PËR...

Imam Shafiu, Allahu e mëshiroftë, thotë: Kush mendon se do të shpëton nga fjalët e njerëzve, ai është i çmendur! Për Allahun thanë se...

SHOKËT JANË DIAMANT I RRALLË

Prindi një ditë ia jep fëmijës së tij, i cili shumë rëndë pajtohej dhe ishte tip nervoz, një qese të mbushur me gozhda dhe...

NJIHE PERSONALITETIN TËND NËPËRMJET KËTIJ TREGIMI!!

Ishte një njeri i cili merrej me peshkim, e si zakon e kishte që të peshkon natën, dhe një mëngjes, në kohën e agimit...

SA VJEÇ JE ?!

Rrëfehet për një njeri se ishte simpatizues i udhëtimeve dhe i dhënë pas dëfrimeve. Një ditë prej ditëve, ndodhi që të viziton një prej...

DEDIKUAR TË PËRMALLUARVE DHE TË DASHURUARVE (1)

1. Nuk ka më mirë, se sa të vjen telefonatë nga një njeri që dynjaja e largoi nga ti, dhe të tregon se sa...

REALITETI YNË ËSHTË PËR MJERIM !

1. Përkujdesuni për fshehtësitë e juaja, janë disa që i përhapin ato që të tjerët të qeshen me ty!! 2. Gjysma e botës e jetojnë...

URTËSIA E PROFESORIT; SI TA JETOSH JETËN TËNDE !!

Në shtëpinë e profesorit të vjetër, u takuan studentët që kishin pas diplomuar shumë vite më parë dhe i kishin pas braktisur karriget e...

A KE DËGJUAR PËR KËTO PESË GJËRA !

- Pesë gjëra njihen nga pesë tjera: 1. Pemën e njeh nga frytet e saj. 2. Gruan kur burri i saj varfërohet. 3. Shokun...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,052AbonentëAbonohu

Postimet e fundit

NDARJA E VËRTETË

MOS FOL PËR…!

MEDITO