VAJZA E PYETI PRINDIN, A ËSHTË MBULESA DETYRIM?!

Vajza e pyeti prindin e saj duke i thënë: Prindi im, mbulesa a është detyrim mbi gruan?? Iu përgjigj: Bija ime, disa nga njerëzit...

MOTRA IME, XHENETI ËSHTË MË MERITOR!!

Asija, ishte gruaja e Faraonit jobesimtar, mirëpo ajo e fitoi pallatin e saj në Xhenet.Gruaja e Nuhit dhe Lutit, ishin gra të Pejgamberëve, mirëpo...

BËJI KËTO RREGULLA LIGJ NË SHTËPI!!

Fëmijët janë kënaqësia e syve të prindërve të tyre, dhe mbi prindërit, bie përgjegjësia e edukimit të tyre. Projekti i edukimit është projekti më...

Letra e një vajze, shkruar djalit i cili tentonte ta mashtrojë

O vëlla, nëse të dukem princeshë në syrin tënd, më lejo të shoh kalorës Arab... Më lejo të besoj se ende burrëria...

GRUAJA E NDERSHME, SA BEGATI E MADHE!!

Ishte një njeri i varfër dhe e punonte një punë modeste. Një ditë nga ditët, papritmas i erdhi prindi i gruas, dhe i tha:...

VËLLA MOS U MARTO!!

Mos u marto derisa ta mësosh botëkuptimin e jetës.Mos u marto derisa ta mësosh realitetin e martesës.Mos u marto derisa ta mësosh se si...

Nëna e porosit të birin

Biri im i dashur, një ditë prej ditëve do të më shohësh të plakë, jetë e logjikshme në mendjen time! Të lutëm...

DASHURIA MES NUSES DHE VJEHRRËS!!

Vajza martohet dhe pas martesës së saj shkon të jeton me burrin e saj dhe nënën e tij. Pas një periudhe të shkurtër fillojnë...

KJO S’ËSHTË BURRËRI PËR GRUAN!!

S’është nga burrëria ta bësh gruan të qan! S’është nga burrëria gruan ta mashtrosh! S’është nga burrëria gruan ta gënjesh! Burrëri,...

ME DASHURI EDUKOJMË ARDHMËRINË

Allahu, azze ue xhel, e bëri fëmijën kënaqësi për sytë e prindit, dashuri të zemrës së tij, gëzim të shpirtit të tij dhe e...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,052AbonentëAbonohu

Postimet e fundit

NDARJA E VËRTETË

MOS FOL PËR…!

MEDITO