Ah, sikur të mos martohesha

Më erdhi me fytyrë të trishtuar, me gjoks të ngushtuar, shfronte dhe flaka veç sa nuk i dilte. I thash: Khajr inshaAllah? Ma ktheu:...

Dita ndërkombëtare e gruas

Sa zhurmë ka bërë dita botërore e gruas në Evropë, Amerikë dhe shumë vende Arabe! Shiko çka ka thënë Islami për të drejtat e...

A e dini kush është femra muslimane

Ajo... Që Allahun ka marrur për Zot. Që Muhamedin, paqja qoftë mbi të, ka marrur për Pejgamber. Që Kur'anin ka marrur për argument. ...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,201AbonentëAbonohu

Postimet e fundit