PËRQENDRIMI NË FE

Allahu, azze ue xhel, na njoftoi se Kuranin e zbriti për të përsiatur dhe për të vepruar me të: “Vallë, a nuk përsiatin ata...

LLOJET E ZEMRAVE NË KURAN

1. Zemra e shëndoshë: Kjo zemër është e sinqertë me Allahun dhe është e pastër nga politeizmi dhe fe mohimi dhe hipokrizia dhe e...

Edukimi të cilin e marrim nga Sureja Huxhurat

Sureja Huxhurat i ka kushtuar rëndësi të madhe edukimit të besimtarëve në virtyte morale dhe atë që kanë nevojë në raportet e tyre me:...

Pse e lexojmë kaptinën Kehf?

Çdo herë e lexojmë kaptinën Kehf ditën e xhuma, por për fat të keq shumica nuk e dinë urtësinë dhe mirësinë e leximit të...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
641NdjekësitNdjek
1,920AbonentëAbonohu

Postimet e fundit