SIPAS QËLLIMIT SHPËRBLEHESH

Një ditë burri e mori gruan e vet që së bashku të shkojnë në shitore të dhuratave për të blerë një dhuratë. Pasi që...

GRUAJA E NDERSHME, SA BEGATI E MADHE!!

Ishte një njeri i varfër dhe e punonte një punë modeste. Një ditë nga ditët, papritmas i erdhi prindi i gruas, dhe i tha: “Ki...

DHEU NGA XHENETI

Mësuesi njërit nga nxënësve të vet i tha: - Nuk do ta jap notën e plotë përderisa nuk më sjellë dhé nga Xheneti. Nxënësi i tha: -...

FEJESA E VAJZËS SË BUJKUT

Një i ri shkoi t’ia kërkojë bujkut dorën e vajzës së tij të bukur. Kur shkoi te ferma e tij, bujku e shikoi dhe...

MBAHUNI FORT PËR LITARIN DHE MOS E LËSHONI ATË!

Rrëfehet për një plak se i kishte tre fëmijë, njërin të urtë, tjetrin të sinqertë e të tretin të fortë. Plaku e shprehu dëshirën...

E KE MUNDËSINË TA RESPEKTOSH NËNËN TËNDE!!

Rrëfen një djalosh dhe thotë: Gjatë periudhës kur isha më i ri, shpesh largohesha nga shtëpia dhe rrija deri vonë jashtë. Kjo e hidhëronte...

KUSH ËSHTË MË E PASUR, NËNA IME APO NËNA JOTE!!

- Një ditë nga ditët, një nxënëse e pasur iu drejtua shoqes së saj të varfër, dhe i tha: Nëna ime e bleu një makine...

GRUAJA MARTOHET PËR FE E JO PËR BUKURI!!

Një ditë prej ditëve, më erdhi përgjegjësi i një familjeje të ndershme që e pata njoftuar më herët dhe ma shprehu dëshirën e vet...

MOS U MËRZIT, ALLAHU ËSHTË ME TY

Ilaçi më i mirë për qetësimin e dhembjeve: “Prandaj, përgëzoji të duruarit.” Nuk e qetëson zemrën e lodhur asgjë më shumë se dëgjimi...

RESPEKTI I NËNËS ME SËMUNDJE MENTALE

Ky është një tregim i vërtet dhe shumë prekës të cilin na e rrëfen një mjeke muslimane e cila thotë: Një ditë në ordinancën time...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
641NdjekësitNdjek
1,920AbonentëAbonohu

Postimet e fundit