KUSH ËSHTË I PASUR E KUSH FUKARA?!

Një ditë nga ditët, një pasanik e mori të birin e vet dhe udhëtuan në drejtim të një shteti të varfër, me qëllim që...

Ah, sikur të mos martohesha!

Më erdhi me fytyrë të trishtuar, me gjoks të ngushtuar, shfrynte dhe flaka veç sa nuk i dilte. I thash: Hair inshaAllah?Ma ktheu: Ah,...

NJERIU QË I LUTEJ ALLAHUT NË QABE

Dijetari Dr. Muhamed Hasani, Allahu e ruajt, na rrëfen dhe thotë: "Isha duke u futur në brendësi të Bejtul Haramit (Qabesë) dhe ajo çka...

LLOGARIA ËSHTË E PAGUAJTUR PARAPRAKISHT

E bija dhjetë vjeçare, me sy që shkëlqenin nga gjallëria dhe mençuria, hyri në dhomën e nënës së saj dhe e zgjati dorën mbi...

IMAMI I XHAMISË DHE SHOFERI I AUTOBUSIT

Para disa viteve imami i një nga xhamive të qytetit u transferua në qytetin e Londrës dhe në javët e para të shpërnguljes së...

GJYSHE, ÇKA ËSHTË KURANI??

- Gjyshe, çka është Kurani? - Ah, biri im, kjo pyetje nuk është lehtë për t’u përgjigjur. Shiko, biri im, makinën...

RRËFIMI I DY GOMARËVE

Rrëfehet për një bujk se i posedonte dy gomarë dhe, një ditë nga ditët, e vendosi që me njërin të bartë krip e me...

RRËFIM SUKSESI NË JETË

Harland David Sanders, është një amerikan, i cili kishte lindur në një familje të varfër. Kur ishte gjashtëvjeçar prindi i ndërron jetë. Nëna i...

MBAHUNI FORT PËR LITARIN DHE MOS E LËSHONI

Rrëfehet për një plak se i kishte tre fëmijë, njërin të urtë, e tjetrin të sinqertë, e të tretin të fortë! Plaku e shprehi...

KUR ËSHTË SHPIRTI I KËNAQUR!!

Ishte një njeri i varfër, i cili kujdesej për nënën, gruan, dhe fëmijët e vet, dhe njëkohësisht punonte si shërbëtor tek një pasanik. Ishte...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
641NdjekësitNdjek
1,920AbonentëAbonohu

Postimet e fundit