MOS E PËRZË TË MJERIN!

Dijetari Muhamed Uthejmini, Allahu e mëshiroftë!, thotë: Një burrë ia kishte pas ndaluar gruas së vet t’i japë lëmoshë çdo të mjeri që i troket...

JETA PA MORAL NUK KA VLERË

Rrëfehet për një djalosh të ri se me biçikletën e tij u përplas me një plakë dhe në vend se t’i kërkojë falje plakës...

SA E RESPEKTON TI NAMAZIN?

Një ditë nga ditët një njeri i ndershëm i cili banonte përballë xhamisë, e shprehu dëshirën ta gostitë me darkë çdo njeri që e...

ILAÇI I ÇDO PROBLEMI

Një grua na rrëfen për jetën e saj dhe thotë: Burri më ndërroi jetë, kurse unë isha në të tridhjetat dhe mbeta e vetme me...

PASHA ALLAHUN, TANI JAM DUKE E PARË VETEN NË XHENET!

Rrëfimi në vijim është i vërtetë dhe na e rrëfen kardiokirurgu i njohur në Arabinë Saudite dhe njëkohësisht thirrësi i njohur, dr. Halid el...

DJALOSHI QË E FILLOI NAMAZIN NË MOSHËN SHTATË VJEÇARE

Rrëfehet për një francez, që ishte bërë mysliman, se e kishte një djalë gjashtë vjeçar. Ditën kur i mbushi të shtatat, prindi i thirri...

GJYSHE, ÇKA ËSHTË KURANI?

- Gjyshe, çka është Kurani? - Ah, biri im,  kjo pyetje nuk është e lehtë për t’u përgjigjur. - Shiko, biri im, kur e kemi blerë...

BËHU I LUMTUR EDHE PSE UNË JAM NË PIKËLLIM

Ishin dy burra të cilët e kishin sëmundjen e njëjtë, shëroheshin në të njëjtin spital dhe qëndronin në të njëjtën dhomë. Njëri krevatin e...

GJYNAHET MA LODHËN SHPIRTIN

Një vajzë thotë: Mu mërzit puna, vetja, familja dhe rrethi. U largova nga të gjithë. Arrita që dynjanë ta urrej deri në atë gradë, saqë...

SHFRYTËZOI MUNDËSITË PARA SE TË TË VIJË VDEKJA

Një njeri ra në shtratin e vdekjes dhe në ato momente filloi vazhdimisht t’i përsëritë disa fjalë:“Po të ishin edhe më tepër... Po të...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
641NdjekësitNdjek
1,920AbonentëAbonohu

Postimet e fundit