LUTJA PËR TË VDEKURIN GJATË VIZITËS SË VARREZAVE

Muslimani preferohet të shkon t’i viziton varrezat që ato t’ia rikujtojnë vdekjen dhe ahiretin dhe t’i zbutet zemra, mirëpo edhe të bën lutje për...

VITRI – VENDIMI I SHERIATIT DHE VLERA E TIJ

Vitri është sunnet muekkede, namaz për të cilin ka nxitë Resulull-llahu . Ebu Hurejre thotë se Resulull-llahu ka thënë: "All-llahu është tek...

Lutja dhe rregullat e saja në prizmën e Kur’anit dhe Sunnetit

Autor: S e i d V e h f E l K a h t a n i (version i shkurtuar) Elhamdulilahi vahdehu ve baëd:...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,130AbonentëAbonohu

Postimet e fundit