ALLAHU NA RUAJTTË NGA SHERRI I TYRE

Allahu na ruajttë nga sherri i: Gjuhë mjaltit, por i cili në realitet është gjarpër. Bartësit të fjalëve, i cili i përvëlon njerëzit me bartjen e...

LUMTURIA

Lumturia gjithnjë duket e vogël kur e posedon në duart e tua, mirëpo kur e lë të ikën, menjëherë e kupton se sa...

DHEMBJA

Jo çdo gjë që është në zemër rrëfehet! Po të kishte qenë dynjaja e lehtë, Allahu nuk do ta bënte shpërblimin e durimtarëve...

KARMA

Sa i dëmtuari do të shpëtohet Ditën e Kiametit, prej atyre që u dëmtuan duke ua marrë të mirat! Si vepron ashtu do...

KËSHILLA TË PËRGJITHSHME

Mos fol shumë për veten, sepse librat e hapur nuk tërheqin lexues! Mos i ndërto burg vetes me mendimet e njerëzve për ty,...

PËR NJË MENDJE MË TË NDRITUR!

Kush flet me ty për jetën e vet personale dhe të shoqëron në çdo gjë, dije se ai të beson fort dhe këtë...

FJALË NGA THESARET E DYNJASË (2)

Sa i bukur që është ai lot, i cili pikon nga syri që qau nga frika e Allahut! Dyert e hallallit janë të...

FJALË NGA THESARET E DYNJASË (1)

Fillimi më i mirë i ditës është falja e namazit të sabahut në kohën e vet! “Kush e do dynjanë le të kapet...

DEDIKUAR TË PËRMALLUARVE DHE TË LËNDUARVE

Janë disa kujtime të bukura, që nganjëherë të rikujtohen papritmas dhe të detyrojnë të buzëqeshësh, edhe nëse nuk je në gjendje të mirë...

DISA NJERËZ NË JETË NA VIJNË SI BEGATI

Ka njerëz që kur iu flet për dhembjen, ata të flasin për shpresën, ata janë begati nga Allahu! Jeta e disa njerëzve e...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,580AbonentëAbonohu

Postimet e fundit