MBULESA IME

Krenohem me hixhabin tim edhe pse për mua thonë se ti je e prapambetur. Unë jam krenare në mbulesën time edhe pse më thonë se...

KUR PËRMALLOHET BURRI PËR GRUAN E TIJ?!

- Njëra nga gratë thotë: Një ditë nga ditët burri im i nervozuar më tha: Do të shkoj me shokët e mi të drekoj, a...

KUR E DO NJË GRUA BURRIN E SAJ?!

- E pyeti një burrë një njeri të urtë dhe të mençur duke i thënë: Si ta di se gruaja ime më do? - Iu...

ZBUKURIMI I LEJUAR DHE AI I NDALUAR

Allahun e falënderoj, prej Tij falje dhe ndihmë kërkoj. Dëshmoj se nuk i takon adhurimi askujt me të drejtë përveç se Allahut dhe se...

VAJZA JOTE ËSHTË BËRË GRUA, A E BESON?!

Ekziston një ditë, një moment, një çast, kur çdo baba dhe nënë e paramendojnë se është i largët dhe besojnë, se nuk do të...

POROSI PËR FEMRËN MUSLIMANE

Motra ime muslimane, paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi ty! Allahu, azze ue xhel, i ka lavdëruar gratë muslimane të cilat janë besimtare, durimtare,...

MOSRESPEKTIMI I PRINDËRVE

Falënderimi i takon Allahut, Zotit të botëve dhe të qiejve. Paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi Muha­medin, mbi familjen dhe shokët e tij...

MOSRESPEKTI I PRINDËRIT NDAJ FËMIJËS

Çdo ditë dëgjojmë dhe shohim pamje dhe forma të ndryshme të mosrespektimit të prindërve nga ana e fëmijëve të tyre, kështu që në anën...

MUAJI SEFER – RREGULLA DHE DOBI

Muaji Sefer ( Safer) është muaji i dytë në radhë nga muajt hixhri dhe vjen pas muajit Muharrem. Është quajtur me këtë emër...

ME DASHURI I EDUKOJMË BREZAT TANË

Allahu, azze ue xhel, fëmijën e bëri kënaqësi për sytë e prindit, dashuri të zemrës së tij, gëzim të shpirtit të tij dhe të...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
641NdjekësitNdjek
1,920AbonentëAbonohu

Postimet e fundit