KUSH NUK I FALËNDERON NJERËZIT NUK E FALËNDERON ALLAHUN

Falënderim për çdonjërin që më mësoi, ngase la gjurmë në jetën time.Falënderim për çdonjërin që më këshilloi, ngase më dha kurajo për të realizuar...

PËR NJË MENDJE TË MENÇUR!!

1. Kush flet me ty për jetën e vet personale, dhe të shoqëron në çdo gjë, dije se ai të beson fort dhe këtë...

ÇFARË PËRGATITA UNË PËR AHIRET!

O ti njeri.. Kur lind, të thirret ezani pa mos falur namaz, dhe kur vdes, të falet namazi pa mos thirr ezan! Kur lind,...

RREGULLAT E LUMTURISË

Jeto me njerëzit, mesatar, mes të vetmuarit dhe përzierjes me ta.Jeto me vëllezërit e tu, mesatar, mes seriozitetit dhe talljes.Jeto me nxënësit e tu,...

FEJESA E VAJZËS SË BUJKUT

Një i ri shkon t'ia kërkon bujkut dorën e vajzës së tij të bukur. Kur shkoi te ferma e tij, bujku, e shikoi dhe...

KUR NDJEHEM MIRË!!

Ndjehem mirë.. kur e largoj shikimin nga fotot lakuriqe, apo nga pamjet e fëlliqura, sepse unë e ndjej se Allahu më shikon në fytyrë!...

PSE TË ZEMËROHESH?!

Mos u zemëro e të thuash: Unë jam i pikëlluar.. ka të tjerë që janë në pikëllim më të rëndë se ti! Mos u...

MOS QAJ!!

Mos qaj nëse sprovohesh me sëmundje.. çdo minutë që vuan në të, pastrohesh nga gjynahet e tua!!Mos qaj nëse nga ti iku shoku më...

KUR GRINDET ME TY TË DONË!!

Kur e vëren një njeri se nuk qan, dije se ai është i dobët.Kur e vëren një njeri se nuk flet, dhe kur flet,...

MOS U TURPËRO NGA ZEMRA JOTE E MIRË!!

Bëhu me Allahun i drejtë. Dhe me njerëzit korrekt. Me shpirtin i fortë. Me të varfrit bujar. Me fëmijët i mëshirshëm....
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,580AbonentëAbonohu

Postimet e fundit