MOS E LEJO NJË GJË TË TILLË

Kur njeriu bëhet si monedha me dy fytyra dhe jetën e tij e kalon duke ecur nëpër xhepat e njerëzve dhe kur një person...

SILLU ME NJERËZIT SIPAS MORALIT TËND

Kur i respekton të tjerët... Kur i injoron gabimet e tyre... Kur ata të flasin me fjalë lënduese dhe ti e përmban veten dhe nuk u...

NJERËZIT I KOMENTOJNË GJËRAT NGA KËNDVËSHTRIMI I TYRE

- Një njeri ulet në një skaj të restorantit dhe në dorën e tij e mban një letër dhe një laps. Plaku mendoi se njeriu...

NËSE VDES SHPRESA, VDES ÇDO GJË

Katër qirinj flisnin njëkohësisht mes vete: I pari nga ata tha: Askush nuk ka nevojë për mua dhe u fika. I dyti nga ata tha: Unë...

NËSE MBJELL

Nëse mbjell siguri, do të korrësh besim. Nëse mbjell mirësi, do të korrësh shoqëri. Nëse mbjell modesti, do të korrësh respekt. Nëse mbjell qëndrueshmëri, do të korrësh...

NËNTË YJET QË TA NDRIÇOJNË JETËN

*Ylli i parë*: Rikujto se Zoti yt ia fal atij që kërkon falje, ia pranon pendimin atij që pendohet dhe e pranon atë që...

NË DHOMËN TIME

Në dhomën time dhe i shtrirë mbi shtratin tim, e pyesja veten se cilat janë shkaqet e suksesit në jetë?! Përgjigjen e gjeta brenda dhomës. Tavani...

MOS HARRO SE…!!

- Në mendjemadhësi ka bukuri, mirëpo modestia është edhe më e bukur. - Në gënjeshtër ka shpëtim, mirëpo sinqeriteti është më shpëtues. - E kota mundet...

NDJESË, O JU NJERËZ, NDJESË

I martuari thotë se sikur t’i kthehesha edhe një herë beqarisë. Beqari thotë se kur do të martohem dhe të rehatohem. Pasaniku thotë se si edhe...

NDARJA E VËRTETË

Ndarja e vërtetë nuk është ajo e udhëtimit. E as ajo e dashurisë. E as ndarja nga nëna, babai, vëllai apo motra. E as ndarja nga shoku. E...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
647NdjekësitNdjek
1,029AbonentëAbonohu

Postimet e fundit